26.07.2014

Horoskopi 9 shkurt 2016 noa

Sot partneri do ju adhuroje per logjiken qe do tregoni ne marrjen e vendimeve te rendesishme. Mrekullite shendetesore qe vine nga degjimi i muzikesApr 28, 2016Harroni shpesh ate se cfare doni te thoni? Ministrja gjermane e Punes ka kercenuar se do te shkurtoje perfitimet per migruesit qe nuk duan te integrohen ne shoqerine gjermane.
Nje studim i ri ne Gjermani, i publikuar dje gjate dites se hene, ben te ditur se strehimi i refugjateve gjate krizes me te rende ne BE, qe prej Luftes se Dyte Boterore, do t’i kushtoje Berlinit zyrtar jo me pak se 38 miliarde paund apo rreth 50 miliarde euro. Mes vendeve anetare te Bashkimit Europian, frika eshte e madhe se unioni do te shkermoqet nese nuk merren masa te perbashketa per te perballuar krizen e emigranteve. Please use newer version of your browser or visit Internet Explorer 6 countdown page for more information.
Data, qe u njoftua diten e votimit ne Iowa, perkon me diten e votimit te dyte te primareve qe behet ne Nee Hampshire. Se ne cfare nivelesh ka mberritur indinjata ne vend, kete e deshmoi deklarata e Frauke Petry, lidere e partise se antiemigranteve, Alternativa per Gjermanine, AFD.
Instituti gjerman per Ekonomine, me seli ne Keln, ka bere nje projeksion te kostove per ushqim, strehim dhe edukim te femijeve te mbi nje milion emigranteve, te cilet kane hyre ne Gjermani gjate vitit te kaluar. Ministrat e Brendshem te vendeve anetare u takuan diten e djeshme ne Bruksel per te folur per zgjidhjen. Keta operacione behen nga algoritme kompjuterike te cilat i dizajnuam dhe vazhdojme t'i persosim.
Integrimi i atyre qe u eshte lejuar qendrimi, ne shoqeri dhe ne tregun e punes, do te jete sfide e madhe ne vitet ne vazhdim.
Ajo tha se rojat kufitare duhet “te parandalojne me cdo kusht kalimin e paligjshem te kufijve dhe, po qe e nevojshme, te perdorin edhe armet e zjarrit”. Qeveria e Angela Merkelit raportohet te jete duke menduar tashme menyra te reja te taksimit te popullit, ne perpjekje per te ndihmuar sadopak ne zbutjen e kesaj fature te hidhur, edhe pse aktualisht Gjermania eshte nje prej vendeve me taksat me te larta ne bote.


Nderkohe, zyrtaret greke hodhen kritika per shtetet e tjera qe nuk kane ndihmuar sa u takon. Horoskopi ditor-8 shkurt 2016para 3 muajve - PortaliOnlineDashi Nese sot do te bini pre e vendimeve te shpejta, mund te filloni te mendoni per nje te ardhme jo shume te qete.
Do e thelloni edhe me teper marredhenien me partnerin dhe kenaqesite do jene te njepasnjeshme. Teknologjia, tashme eshte nje pjese e pandare e jetes sone, e cila perdoret jashtezakonisht shume, sidomos nga te rinjte.
Nuk do ndiheni aspak mire ne krahet e partnerit dhe mund te debatoni fort me te ne disa momente. Do i zgjidhni qe ne mengjes disa mosmarreveshje te koheve te fundit dhe bashkepunimi do forcohet. Kjo eshte ideja e saj per te frenuar hyrjen e klandestineve e te atyre qe nuk gezojne te drejten e azilit.
Horoskopi ditor-9 shkurt 2016para 3 muajve - PortaliOnlineDashi Perpiquni te jetoni diten pa analizuar deri ne detaj cdo gje. Ndersa bota po behet gjithnje e me dixhitale, kur eshte fjala per leximin, librat e rregullt po i qendrojne kohes. Ajo tha se gjendja do te matet me gatishmerine per te respektuar rregullat e shoqerise gjermane dhe ndjekjen e kurseve per mesimin e gjuhes gjermane. Ka plot njerez qe mendojne se kercenimi i armeve mund ta dekurajoje vershimin e emigranteve ne kontinentin e vjeter.
Eshte nje dite e pershtatshme per te sqaruar situatat e turbullta qe ju kane shqetesuar kohet e fundit.
Me pas kalojne transit ne vendet e Ballkanit per te perfunduar ne Gjermani apo shtetet e tjera perendimore. Zyrtaret e BE-se kane kritikuar shtetin helen se nuk po ben aq sa duhet per te ruajtur kufijte dhe se ka per qellim vetem qe t’i lere emigrantet te kalojne.


Por kjo nuk i ka pelqyer aspak Kryeministrit grek, Alexis Tsipras, i cili kercenoi se nese edhe vendet e tjera nuk do te mbajne te njejten ngarkese si vendi i tij, atehere ai nuk do te bashkepunoje me me Brukselin. Gabriel kujtoi se kjo nuk eshte e vetmja kerkese e cuditshme e Petry, qe i ka ftuar me pare grate gjermane te sjellin ne jete me e pakta tre femije.
Komentet e saj i denuan edhe shume politikane te tjere, si dhe kreret e policise, kjo edhe per faktin se nje ftese e tille nuk vjen nga nje militante e izoluar. Sondazhet e fundit te opinionit e projektojne AFD-ne si partine e trete me te rendesishme ne vend, duke i dhene ndermjet 10 dhe 12% te preferencave, nje rritje e jashtezakonshme per kete force politike qe i detyrohet pikerisht pozicionit te saj kunder emigranteve. Retorika e ashper erdhi pas samitit te mbajtur ne Vjene me te gjitha vendet e Ballkanit, organizuar nga Austria, ku Greqia nuk u ftua. Kjo e acaroi se tepermi shtetin helen, qe dje terhoqi ambasadorin e saj nga shteti austriak. Aktualisht Maqedonia ka shtuar kontrollet ne kufi dhe po lejon te kalojne vetem irakianet dhe sirianet. Nisur nga situata aktuale, shefi i diplomacise se Luksemburgut, Jean Asselborn, paralajmeroi se BE-ja rrezikon te shkermoqet.
Kurse minister i Brendshem i Gjermanise, Thomas de Maiziere, theksoi se deri tani problemet me emigrantet jane zgjidhur ne kurriz te vendeve te tjera, sic eshte Gjermania.
Objektivi yne i perbashket eshte forcimi i kufijve te jashtem mes Greqise dhe Turqise, ne menyre qe numri i refugjateve te arrije te reduktohet ndjeshem”. Johanna Mikl-Leitner, ministrja e Brendshme e Austrise, beri thirrje per te gjetur zgjidhje europiane.Horoscope for sagittarius january 2014
Free numerology reading for the year 2013 quotes


Comments to «Horoskopi 9 shkurt 2016 noa»

  1. Aylin_05 writes:
    Every thing obligatory to assist numbers in your.
  2. Agayev writes:
    Elliot Bay in Seattle but not may libra.