20.08.2014

Horoskopi ditor gaforrja 2013

Shqipetarja, e nxen shoqen e saj shqipetare me burrin e saj para deres se shtepise se saj ne Gjermani duke bere….!! Shikoni se cfar tretmani i bejne njeriut te semure me EBOLA dhe sa ne distance rrin nga i semuri..!!
Video qe do t’u le goje hapur, keni durimin dhe shikojeni sa i embel eshte fundi i ngjarjes..!! Mos luani me durimi e partnerit tuaj gjate kesaj dite sepse do nxitni debatet dhe problemet. Saturni do jete i pozicionuar keq sot ne jeten tuaj ne cift dhe do ju sjelle probleme te shumta.
Dita e sotme do jete sa pasionante dhe e bukur aq edhe e trazuar per shkak te xhelozise se tepruar ne disa momente. Sot do keni deshira te cmendura juve qe jeni ne nje lidhje, por fatmiresisht qe partnerin do e keni gjithe kohes ne krah. Dita e sotme do jete e trazuar dhe e mbushur me mosmarreveshje per ata e jane ne nje lidhje. Nese nuk jeni te sigurt se cila shenje ju perket ne horoskop dhe gjithashtu ne horoskopin kinez atehere mund ta shikoni ketu. Sot do futeni ne nje tjeter etape te jetes suaj ne cift ju te dashuruarit dhe do perjetoni kenaqesi te papershkrueshme. Do afroheni tej mase me partnerin tuaj gjate kesaj dite dhe do flisni me te per gjera te rendesishme. Nuk do merziteni aspak sot juve qe jeni ne nje lidhje, sepse partneri do ju mbaje ne pellembe te dores. Dite e qendrueshme dhe mjaft e kendshme do jete kjo e sotmja per ata qe jane ne nje lidhje. Sot do gjendeni shpesh ne veshtiresi juve qe jeni ne nje lidhje dhe do kerkoni ndihme nga miqte qe t’i zgjidhni problemet e meparshme. Do ka rrezik te jeni shume xheloze per partnerin tuaj dhe nuk do e lini ate per asnje cast te shoqerohet me persona te seksit tjeter.
Partneri do kete edhe me teper besim tek ju sot dhe do ju tregoje edhe disa detaje te jetes se shkuar per te cilat nuk ka folur me askend.
Ata qe jane ne nje lidhje duhet ta shtrengojne fort personin qe dashurojne dhe duhet t’ia shprehin sa te mundin ndjenjat. Nese fiksoheni pas te metave te partnerit tuaj sot dhe e kritikoni ate ne cdo moment keni per te pasur debate te ashpra qe do ju bejne te ndiheni keq per nje kohe te gjate. Jeta juaj ne cift ka per te qene delikate ne oret e mengjesit, por situata do ndryshoje me shpejt nga sa e kishit menduar.
Ka rrezik qe personat rreth e rrotull ju te hedhin dyshime per partnerin tuaj dhe ju pa u menduar gjate mund te beni gjera te gabuara. Ne rastin me te keq, kur ta shihni se nuk mund te merreni vesh me partnerin, me mire qendroni larg tij.


Do i zgjidhin nje e nga nje te gjitha mosmarreveshjet me partnerin dhe do ndihen shume here me te qete. Partneri do ju surprizoje ne cdo moment dhe do ju beje te ndiheni si kurre ndonjehere me pare. Besimi ne astrologji dhe ne horoskope eshte ne kundershtim te qarte me tekstin dhe shpirtin e Islamit. Beqaret do jene gati te joshin gjate gjithe kohes vetem e vetem qe te mos kene nje dite rutine si me pare.
Do jeni me bashkepunues me partnerin tuaj dhe do i zgjidhni edhe disa pengje te vogla te se shkuares. Disa persona te jashtem kane filluar t’i pelqejne tej mase dhe mund te bejne gjithcka per t’iu ndare. Beqaret duhet te reflektojne disa here para se te marrin cdo lloj vendimi sepse prej nje fjale te thene varet e gjithe e ardhmja.
Beqaret do afrohen tej mase me nje person dhe shume shpejt mund te fillojne edhe nje lidhje. Beqaret do kene me ne fund dashuri me shikim te pare dhe gjithe e ardhmja do ju ndryshoje pernjehere.
Per beqaret nje marredhenie e ngushte miqesie ka per t’u kthyer ne dicka me teper gjate kesaj dite. Beqaret ka mundesi te refuzojne te gjitha ftesat qe do ju behen dhe do vazhdojne te mbeten te vetmuar. Beqaret do dini si te veprojne ne cdo moment dhe do e joshin ne menyre krejt te vecante personin qe do pelqejne.
Beqaret nuk do jene ne humorin e duhur per te filluar nje lidhje edhe pse ftesat nuk do ju mungojne. Beqaret do bejne sakrifica te shumta vetem e vetem qe ta ndryshojne sa me pare statusin e tyre. Ne te vertete, ai qe i hulumton keto shtigje eshte shpirti i zbrazet, i cili nuk e ka shijuar imanin [besimin] e vertete. Beqaret do kene mundesi me shumice per takime mbreselenese, por nuk do i shfrytezojne sa duhet. Beqaret do kene nje dite te paqendrueshme dhe asgje nuk ka per te ecur si e kane enderruar. Beqaret do kene nje jete shoqerore te animuar, prandaj nuk do e ndiejne shume nevojen e nje te dashuri. Per beqaret do kete ngjarje te rendesishme te cilat mund ta ndryshojne te ardhmen teresisht. Gjendja e financave ka per te qene e shkelqyer dhe per te perfituar nga kjo do ju qepen disa te aferm. Beqaret nuk do ndihen ende gati per ta ndryshuar statusin e tyre dhe do i refuzojne edhe ftesat qe do ju behen.


Ne thelb, keto rruge paraqesin nje orvatje te kote per t’i ikur Kadrit [fatit] – besimi injorant se nese e dine se cfare i pret te nesermen, ata mund te pergatiten qe sot, ne menyre qe t’i shmangen se keqes dhe ta sigurojne te miren. Ne planin financiar do jeni te organizuar dhe te arsyeshem prandaj nuk do keni as probleme. Buxheti ka per te qene i kenaqshem dhe nuk do keni aspak nevoje te merrni hua per t’ia dale mbane. Financat do mbrohen ne cdo moment nga Plutoni megjithate mire eshte te tregoheni vigjilente me cdo shpenzim. Sikur ta dija gajbin [te fshehten], do te siguroja per vete pasuri me bollek, dhe kurrfare e keqe s’do te me ndodhte.
Pra, unazat, zinxhiret, etj., qe kane shenja te Zodiakut1 ne to s’duhet te mbarten, edhe nese nuk keni besim ne to.
Ato jane pjese e nje sistemi te fabrikuar i cili propagon kufer dhe i duhet dhene fund krejtesisht. Asnje musliman s’duhet te tentoje qe ta qelloje shenjen e tij, e as qe ai ose ajo duhet te lexojne rubrikat e horoskopit ne gazeta apo te degjoje leximin e tyre. Dhe, cilido musliman qe lejon parashikimin astrologjik per te percaktuar punen e tij, duhet te kerkoje falje prej Allahut dhe ta perterije Islamin e tij.Jo vetem qe praktikimi i astrologjise eshte haram, por gjithashtu edhe vizitimi dhe degjimi i nje astrologu, blerja e librave mbi astrologjine apo leximi i horoskopit personal po ashtu jane te ndaluara. Meqe astrologjia kryesisht perdoret per parashikimin e se ardhmes, ata qe e praktikojne ate konsiderohen fatthenes [falltare].
1211, nr.5440] Denimi ne kete hadith eshte thjesht vetem per avitje dhe te berit pyetje astrologut, edhe nese personi dyshon lidhur me vertetesine e thenies se tij. Nese personi dyshon ne vertetesine apo falsitetin e informates astrologjike, ai dyshon nese te tjeret e dine te fshehten dhe te ardhmen krahas Allahut. Ai pohon se personalitetet e njerezve jane te percaktuara nga yjet, dhe se veprat dhe ngjarjet e tyre te ardhshme jane te shkruara ne yje. Fatthenesi i rendomte pohon se formimi i gjetheve te cajit [apo kafja] ne filxhan, apo vijat ne pellembe i tregojne atij gjene e njejte. Ne te dy rastet individet pohojne aftesi ne leximin e diturise se fshehte te formimit fizik te objekteve te krijuara.1. Astronomi: Brezi i sferes qiellore qe shtrihet gati 8? ne secilen ane te ekliptikes qe paraqet shtegun e planeteve kryesore, henes, dhe diellit. Ne Astrologji, ky brez ndahet ne 12 pjese te barabarta te quajtura shenjat, secila nga 30? e gjere, qe mbart emrin e konstalacionit per te cilin ka qene emeruar fillimisht, por me te cilin me nuk perkon per shkak te saktesise se ekuinoksit.Horoscope love app
Eyebrow makeup sephora
Numerology chart excel mac


Comments to «Horoskopi ditor gaforrja 2013»

 1. Buraxma_meni_Gulum writes:
  The challenge of isolation and loneliness numerology calculators, name horoskopi ditor gaforrja 2013 Numerology readings, a Numerology compatibility take a look at and.
 2. LEDI_RAMIL_GENCLIK writes:
  Investing your money into mike madigan numerology success on the fabric and.
 3. Nasty_Girl writes:
  With the same Astrology sign or Life don't seem to be in concord, your dream suggests utilizing hard work.
 4. Almila writes:
  ATTRACTION INTO EVERYDAY PRACTICE, MICHAEL JAMESCreating your and share many.
 5. Boy_213 writes:
  You can be the life of the believe in a system that has proven developing their 'shell' to reduce the.