06.02.2014

Horoskopi ditor gazeta metropol

Do jeni shume me tolerante sot juve qe jeni ne nje lidhje dhe marredhenia ne cift do jete shume me e mire.
Te dashuruarit do dashurohen si gjithmone me ate qe kane ne krah dhe as qe do ju shkoje ne mendje te pranojne ftesat e disa personave te tjere.
Venusi do kete influence te madhe ne jeten tuaj ne cift, por fatkeqesisht jo shume pozitive. Ju qe jeni ne nje lidhje do jeni shume me autoritare gjate kesaj dite dhe ka mundesi qe here pas here te perballeni me mosmarreveshje.
Priten ndryshime rrenjesore sot ne jeten tuaj ne cift pas nje periudhe delikate dhe problematike.
Do i jepni rendesine e duhur jetes suaj ne cift gjate kesaj dite dhe do perjetoni ndjesi akoma me te vecanta se me pare.
Dite shume e turbullt dhe here pas here e mbushur me mosmarreveshje kjo e sotmja per te dashuruarit. Mos beni gabimin te tregoheni autoritare gjate kesaj dite ne jeten tuaj ne cift sot sepse situata mund t’iu dale teresisht jashte kontrollit.
Do beni cmos qe te ruani nje marredhenie harmonike sot me partnerin tuaj dhe do ja dilni mbane me sukses. Nese keni nevoje qe gjerat te behen me serioze sot ne jeten tuaj ne cift duhet qe te flisni hapur me ate qe keni ne krah.
Do jeni shume konfuze sot ne jeten tuaj ne cift dhe nuk do dini cfare hapash te hidhni me tej. Klima ne jeten tuaj ne cift do jete pergjithesisht e ngrohte sot, megjithate duhet te beni kujdes me menyren sesi flisni dhe me ato qe do i kerkoni partnerit.
Jeta juaj ne cift do jete aq e bukur sot saqe here pas here do ju duket sikur jeni ne nje enderr. Ka rrezik te tundoheni nga nje person sot dhe ta tradhtoni partnerin edhe sikur ne mendime. Sot do filloni projekte te perbashketa me partnerin tuaj te cilat do ju afrojne edhe me teper me njeri tjetrin.
Te dashuruarit do kalojne nje dite te mrekullueshme sot dhe te mbushur me emocione te vecanta. Fale mbeshtetjes se Saturnit, ndjenjat tuaja per partnerin do thellohen edhe me shume gjate kesaj dite. Do i qendroni shume besnike parterit tuaj gjate kesaj dite edhe pse ne fakt tundimi do jete i madh. Do ndiheni shume te lumtur gjate kesaj dite ne krahet e partnerit tuaj dhe do deshironi qe te mos ndaheni per asnje moment prej tij. Dashuria – Gjysma e pare e vitit do te jete e kenaqshme, nderkaq e dyta do te jete plot me turbulenca. Dashuria – Me 16 korrik nen ndikimin e jupiterit tek luani keni rastin ta rregulloni jeten tuaj dashurore dhe te filloni nje romance te re. Gjysma e pare e vitit do te jete e mbushur me plot ngjarje dashurore, takime dhe pushime interesante.
Deri ne mes te vitit do te keni deshire per aktivitete, udhetime dhe zbavitje, nese keni mundesi bejeni se e keni merituar. Dashuria – Te martuarit e kesaj shenje i pret monotonija per shkak te disa zenkave paraprake dhe sjelljeve egoiste. Per te lindurit e kesaj shenje, ky vit do te jete me shume turbulence, sidomos gjysma e pare e vitit. Dashuria – Te vetmuarit kane mundesi te takojne shpirtin binjak, mund te jete me i vjeter se ju.
Gjysma e pare e vitit do te karakterizohet me dalje, zbavitje,njohje te reja, keshtu qe do te njiheni me njerez interesant te cilet mund t’ju ofrojne ndihme ne te ardhmen. Dashuria – Ne fushen e dashurise do t’ju ndodhin gjera shume te bukura, gjate keti viti, e sidomos te martuarit. Gjysma e pare e vitit do te filloje me shume obligime, keshtu qe do te largoheni nga shoqeria dhe shume persona te dashur. Dashuria – Sa i perket dashurise, gjate gjithe vitit do te keni shume fat, do te jeni shume romantik dhe do te kenaqeni me personat e dashur. Ne gjysmen e pare te vitit 2014 do te ndjeheni i relaksuar dhe i mbushur, pasi qe do te kaloni shume kohe me shoqeri, familjare, etj. Dashuria – Ata qe jane te lire nuk do te kene shume fat qe ta gjejne personin e duhur me te cilin do ti realizonit endrrat tuaja.
Dashuria – Per ata qe nuk jane ne lidhje do te perballen me shume sfida dhe veshtiresi, megjithate gjate mesit te vitit do t’ju jepet rasti te krijoni nje lidhje te re, normal nese ju deshironi.
Nese keni biznes individual apo keni lidhje me biznes privat, ky vit do t’ju sjell ndryshime te keqija por edhe te mira.
Fale ndikimit te jupiterit ne shenjen tuaj, gjate ketij viti do te kenaqeni me te afermit tuaj.
Dashuria Sa i perket dashurise do tju pergjigjen personat pasive, te ndjeshem dhe te qete me te cilet do te udheheqni shum lehte. Materialet dhe informacionet mund te shtypen, perdoren apo ripublikohen, por vetem me kusht qe te behet reference e qarte per Gazeten Lokale, ne pajtueshmeri me rregullat e perdorimit. Ne javen e saj te pare te qendrimit ne “Big Brother 5”,  Klaudja, 24-vjecarja nga Tirana ka nxituar te tregoje per historine e saj te trishtuar te dashurise, qe mori fund pas tradhtise qe zbuloi. Klaudja u ka treguar banoreve te tjere te shtepise per historine e saj zhgenjyese te dashurise me nje djale per kater vjet, qe perfundoi dy vite me pare me ndarje, pasi ajo kishte zbuluar tradhtine e tij. 24 ligjet me te cuditshme per seksin: Seksi nuk eshte nje ceshtje e thjeshte dhe kete e dime te gjithe.
Beqaret do jene te pavemendshem dhe nuk do mundin dot te perfitojne nga mundesite qe do iu jepen.
Do ngrini shume pikepyetje mbi te ardhmen prandaj edhe gjerat nuk do ju ecin si e kishit enderruar. Beqaret do kene takime pa fund dhe do mund te realizojne edhe nje lidhje goxha te qendrueshme. Pasi e kemi grire teresisht e hedhim ne nje ene ku e bashkojme me vezen, gjizen, parmigianon.
Ne disa momente do debatoni ashper me partnerin e ne disa te tjera do dashuroheni ashtu si vetem ju dini. Ai qe keni ne krah nuk do ua plotesoje dot te gjitha deshirat prandaj here pas here mund te merziteni. Beqaret duhet te shkojne patjeter tek festa qe do organizoje kompania ku punojne sepse mund te njihen me mire me disa persona. Beqaret do duan te qendrojne vetem edhe sot, por nje person ne fakt do iu qendroje aq prane saqe do i beje te ndryshojne mendim. Mos lejoni te ndikoheni nga emocionet per disa vendime ne pune, sidomos ne gjysmen e pare te vitit. Te martuarit do te kene disa keqkuptime por asgje me shume qe njerezit normal mund ta tejkalojne me mirekuptim.
Do te vini re se jeni shume me optimist, me i disponueshem dhe me pozitiv se vitin e kaluar.
Per cdo gje qe keni shpresuar dhe enderruar gjate ketyre viteve do te filloje te realizohet, per kete arsye do te ndjeheni i plotesuar dhe i vecante.
Ajo qe ju pergjigjet juve eshte lidhja e perhershme dhe e qendrueshme, prandaj do te silleni si i tille. Pjesetaret e kesaj shenje qe kane probleme me shtatzanine do te ishte mire ta beni kete kah gjysma e dyte e prillit se do ta keni perkrahjen e yjeve.
Per ata qe jane ne lidhje do ta forcojne edhe me shume lidhjen dhe do te kene raporte me te mira se me pare. Kah mesi i prillit dhe fillimi i majit ka mundesi ta takoni dike, ka mundesi qe te jete personi me te cilin do ta kaloni pjesen tjeter te jetes.Ne gjysmen tjeter te vitit do te jeni te fokusuar ne deshirat dhe planet qe i keni. Kah fundi i korrikut mund te kete probleme ne komunikim, por fale sinqeritetit dhe mirekuptimit do te tejkalohen. Disa qe jane ne lidhje do te kurorezohen, ata qe jane te vetmuar me ne fund do te gjejne personin e duhur. Gjithsesi duhet te keni kujdes per pamjen tuaj, ngase mund te shtoni ndonje kilogram dhe te shendosheni.
Puna te cilen po e beni do te kete rritje, gje qe do t’ju sjelle nje doze me te madhe sigurie. Mos hyni ne lidhje dashurore me personat qe jane ne lidhje, se vetem ju do te ndiheni i lenduar. Do te jeni agresive ndaj partnerit, per shkak se jeni tip qe kaloni nga nje lidhje ne tjetren.


All we require is your email address and a password, and you can start saving your designs today!
Studentja e vitit te dyte per Shkenca Politike dhe Gazetari ne nje universitet privat, e cila ka hobi moden, hyn ne kete reality show pas nje eksperience pune ne jeten e nates, menjehere pas kthimit te saj ne Shqiperi, qe kur vendosi te jetoje ketu, larg familjes se saj qe jeton aktualisht ne Itali.
Kemi arritur te gjejme fotot e djalit me origjinenga Erseka, i cili eshte diplomuar per Stomatologji ne nje universitet privat ne Tirane me te dashuren e tij aktuale, vajza me te cilen ai ka tradhtuar Klaudjan. Por gjithsesi, disa shtete te botes terheqin vemendjen, qofte me traditat e tyre te cuditshme, qofte me ligjet e cmendura, te cilat ngjajne me teper surrealiste.
Ne Liban marredheniet seksuale me kafshe lejohen, mjafton qe kafsha te jete i gjinise se kundert.
Ne Hong Kong, nje bashkeshorte e tradhtuar ka te drejte ta vrase bashkeshortin tradhtar, ne qofte se e kap me presh ne duar. Ne shume vende islame marredheniet seksuale me kafshe jane te ligjshme, mjaftoi qe i interesuari te mos e haje me vone kafshen me te cilen ka bere seks! Ne Bahrejn gjinekologeve meshkuj u ndalohet qe te shikojne ne menyre te drejtperdrejte organet gjenetike te femres. Ne zonen Cali te Kolumbise eshte ne fuqi nje ligj, te cilin cdo dhender nuk eshte ne gjendje ta shpjegoje. Ndersa ne Bolivi kane miratuar nje ligj shume te komplikuar, i cili dikton ne menyre specifike qe ne nje treshe seksuale ndalohet te marrin pjese nene e bije se bashku. Ne qytetin e vogel amerikan Hastings, Nebraska, ciftet jane te detyruara qe kur bejne seks, te mbajne veshur kemisha nate.
Nese nje burre ne Uruguaj e kap gruan me te dashurin, ai mund t’i vrase te dy ose mund te zgjedhe qe gruas t’i prese hunden dhe te sakatoje te dashurin e saj. Ne Cleveland, SHBA, grate nuk lejohen te veshin kepuce llustrafin dhe fund per shkak se meshkujt mund te shohin mbathjet e tyre te reflektuara ne kepuce. Ne Guajanen Franceze eshte e ndaluar qe te masturbosh- mendohet se te semur shpirtin e mendjen.
Ne Tremonton, Utah, SHBA, eshte ende nje krim qe nje grua te kete marredhenie seksuale me nje burre ne ambulance. Ne Oblong, Illinois, eshte e paligjshme te kryesh marredhenie seksual ndersa jeni per peshkim apo gjueti, diten e dasmes. Beqaret do flirtojne gjate gjithe kohes dhe do mund ta gjejne shpejt nje person me te cilin te krijojne lidhje. Beqaret do jene shume te vemendshem ndaj cdo ftese dhe do maten mire para se te hedhin hapa. Beqaret me mire te qendrojne vetem edhe sot sepse po pranuan ftesat qe do ju behen ka rrezik te fillojne lidhje te trazuara. Beqaret duhet te tregohen edhe pak te duruar nese duan vertet te gjejne personin qe do ju pershtatet.
Beqaret nuk do jene shume te qarte pe rate qe duan te bejne me jeten e tyre dhe do i humbasin edhe disa mundesi te mira qe do iu jepen per takime.
Beqaret ka rrezik te pelqejne nje person qe nuk ehte i lire dhe nuk do kene asnje mundesi per ta pasur pas vetes. Beqaret do kene nje deshire ekstreme per te filluar histori dashurie, por mundesite nuk do jene dhe aq te mira. Beqaret do fillojne tashme nje lidhje me nje person qe kane kohe qe e njohin, por qe nuk kane guxuar te shkojne me tej. Beqaret do kene takime te papritura te cilat do ua ndryshojne njehere e pergjithmone fatin. Beqaret do kene disa takime interesante, por qe do duhet edhe pak kohe para se te kalojne ne nje tjeter stad. Beqaret ka shume gjasa te fillojne nje lidhje e cila veshtire se mund te nderpritet ndonje dite. Beqaret do jene me te gatshem te fillojne ndonje aventure edhe pse do e dini mire se emocionet do jene vetem momentale.
Beqaret me mire te mos fillojne asnje lidhje sot sepse atmosfera do ju turbullohet me shume. Ata qe deshirojne ta kurorezojne lidhjen e tyre, periudha me e volitshme eshte prej mesit te korrikut e deri ne mes te dhjetorit. Te vetmuarit duhet te kene kujdes se me ke po shoqerohen se do te kene vetem probleme dhe humbje kohe e asgje me shume.
Me 18 prill do te merrni nje shume parash qe se keni pritur, ose do t’jua kthej dikush borxhin.
Ne qofte se keni planifikuar fejese apo martese eshte koha tani, yjet ju perkrahin, e sidomos gjysma e dyte e vitit. Do ti zgjeroni dijet, nese jeni student, shfrytezoni kete periudhe dhe kryeni provimet qe ju kane mbetur.
Do te kujtoni te gjitha problemet qe ju kane munduar ne te kaluaren, qofte ato emocionale apo fizike. Te martuarit do ta forcojne lidhjen, do te kalojne shume kohe bashke dhe do t’ju zgjohen ndjejnat e pergjumura.
Shume persona te kesaj shenje do te dashurohen, te martohen, apo te bejne disa ndryshime te rendesishme ne jete. Yjet jane ne anen e te dashuruarve, prandaj do t’ju realizohen te gjitha qe keni planifikuar. Mendohuni mire per qellimet dhe planet qe do tia caktoni vetes gjate ketij viti, ne menyre qe mos te deshperoheni nese nuk jeni ne gjendje ti realizoni. Shume lehte hyni ne lidhje pa u menduar fare, prandaj nuk do te keni mirekuptim ndaj partnerit. Ajo e ka komentuar si nje histori zhgenjyese ate me djalin e quajtur Sertil, pasi ishte pikerisht kjo histori dashurie qe e detyroi te kthehej dhe te jetonte ne Tirane, po qe kur erdhi ketu, zbuloi se ai e tradhtonte. I vetmi kufizim qe i vihet eshte qe vrasjen ta kryeje me duar dhe jo me ndihmen e ndonje arme.
Shume familje pajtojne nje “profesionist” ne kete ceshtje, me qellim qe t’ua largoje vajzave te tyre… “peshen” e virgjerise. Aty, cifti i ri i sapomartuar eshte i detyruar ta kaloje naten e pare te marteses nen shoqerine e vjehrres se nuses!
Gjithsesi, lejohet qe x person i interesuar te shkoje me te dyja, por jo se bashku, por vec e vec. Asnje cifti nuk i lejohet te kryeje marredhenie seksuale ne hotel nese nuk i kane veshur keto kemisha te pastra.
Buxheti do filloje dalengadale te stabilizohet nese nuk merrni masa sa me shpejt qe te mundeni.
Gjendja e financave do kete ndryshime te menjehershme duke qene se do dini cfare hapash te hidhni.
Buxheti do jete goxha i qendrueshem, por nese shpenzoni kuturu situata mund t’iu dale shpejt jashte kontrollit. Financiarisht nuk do keni probleme serioze, megjithate mire eshte qe cdo lloj shpenzimi ta kryeni me perkujdes dhe maturi. Ne planin financiar cdo gje do shkoje mire sepse kohet e fundit keni ditur si t’i menaxhoni te ardhurat. Ne planin financiar do keni mjaft sukses dhe do e permiresoni tej mase situaten ne te cilen ndodheni.
Ne planin financiar nuk pritet te keni asnje lloj veshtiresie keshtu qe mund te kryeni edhe ndonje shpenzim me shume sesa zakonisht. Financat jo vetem qe do jene te qendrueshme, por situata do vije dita dites duke u permiresuar. Gjysma e pare e vitit do te jete me e suksesshme, do te kenaqeni me punet qe i beni dhe bashkepunimi do te jete i mire.
Mesi i prillit si dhe fillimi i majit dhe qershorit do te ju sjell oferta fantastike, kliente te ri si dhe rritje financiare. Shume persona qe i perkasin kesaj shenje do ta takojne njeriun e jetes se tyre, me te guximshmit do te kurorzohen.
Ka gjysma e vitit do te keni mundesi per pushime dhe disa dashuriqka, pra nese jeni per aventura e keni rastin. Nga 16 korriku do te filloni nje periudhe shume te volitshme per ju, do te udhetoni shume, shfrytezoni maksimalisht te gjitha rastet qe ju jepen.
Ne rrafshin financiar situata eshte e ndryshueshme, mund te vije deri te nderrimi i vendit te punes, pra ndegjojeni intuiten tuaj kur eshte fjala per vendime te rendesishme. Ne prill mund te paraqiten disa mosmarreveshje te vogla ne mes kolegeve ose punedhenesve, por mos lejoni qe kjo t’jua prishe planet per te ardhmen. Parashihet se do te keni pushime te kendshme ne periudhen e pushimeve vjetore, kur do te zgjohen ndjenjat dashurore mes jush dhe do ta forcojne lidhjen tuaj.


Parashihet te keni udhetime jashte vendit, si dhe blerje te patundshmerise por kjo vjen ne shprehje vetem nese keni para te gatshme. Qe ne moshe te vogel largohet per ne Greqi ku jeton 4 vjet, me pas kthehet ne Shqiperi per t’u larguar serish drejt Italise ku jetoi per afro 7 vjet, se bashku me dy motrat dhe mamane e saj.
Ajo ka vendosur t’i jape fund asaj historie qe per kater vite e jetoi pothuajse ne distance, pasi Klaudja ne ate periudhe jetonte ne Itali.
Ndersa sa i perket te dashures, sipas ligjit edhe ate mund ta vrase, me cdo lloj menyre qe deshiron. Per financat do perkujdeseni mjaft dhe do arrini te ruani nje gjendje goxha te qendrueshme.
Ne planin financiar duhet te ndermerrni iniciativa dhe ta rregulloni sa me shume gjendjen ne te cilen ndodheni.
Ju presin shume dalje, shoqerime, njohje te njerezve, te gjitha qe ju kane ikur gjate viteve te meparshme do t’ju kompenzohen. Ujoret e martuar perseri do te dashurohen ne partneret e tyre, do te zgjojne zjarrin dhe ndjenjat e vjetra. Ata qe jane ne lidhje e mendojne te kurorezohen eshte momenti i duhur ta bejne, kurse te martuarit do te kene shume durim dhe mirekuptim per njeri tjetrin. Nese nuk i realizoni planet deri kah mesi i korrikut, do te ishte mire ti leni per vitin e ardhshem, kur do te keni me shume fat.
Ju rekomandojme qe ta ndiqni intuiten tuaj, te jeni te hapur me ata te cileve ju besoni, sepse me ndihmen e tyre do ti perballoni te gjitha veshtiresite. Do te ishte mire te merreni me disa udhetime apo te relaksoheni, me teper ne menyre qe te largoni lodhjen dhe pakenaqesine qe e keni.
Gjate muajit maj do te jeni me romantik se zakonisht, kjo kryesisht vlen per ata qe jane ndjere te vetmuar nje kohe te gjate, prandaj kujdes se me ke po lidheni.
Nese keni planifikuar shitje te shtepise ose blerje, do te realizohet ne periudhen mars – maj te ketij viti.
Me se shumti i gjen ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, te mbetura qe nga koha e puritaneve. Perpiquni te kaloni me shume kohe bashke, beni plane te perbashketa ne menyre qe te afroheni sa me shume. Per arsye se jeni shume i shoqerueshem, jeni gjithnje i rrethuar me njerez, kjo do t’ju sjelle edhe sukses ne pune. Prej 16 korrikut me ndikimin e Jupiterit ne shenjen tuaj do te perjetoni ekspanzion, rritje te optimizmit dhe disponim te mire.
Me 16 korrik, me hyrjen e planetes se fatit, do te ndryshoni qasjen ndaj parase dhe situata financiare do t’ju permirsohet.
Ne periudhen mars – maj te vitit 2014 duhet te keni kujdes te mos perfshiheni ne disa kombinime afariste, sepse do te keni disa oferta, prandaj mendohuni mire se cilen do ta zgjidhni.
Ata qe jane ne lidhje ne fillim te shtatorit mund te hyjne ne krize, por me besimin dhe deshiren qe te zgjedhet kriza, do ta tejkalojne ate. Me 16 korrik do te kenaqeni me dalje, zbavitje, takime, vizita te disa ngjarjeve shoqerore etj. Puna e saj e pare ka qene qe ne moshen 14-vjecare si kameriere dhe para 4 vjetesh vendos te rikthehet ne Tirane, pasi provinca ku jetonte ne Itali nuk i siguronte te ardhmen qe ajo deshironte. Ata kane shkuar ne dhomen e gjumit dhe kane filluar te flasin me ze te ulet me njeri-tjetrin, ndersa Erioni i ka hedhur idene e krijimit te nje lidhjeje mes tyre. Do ti kushtoni vemendje pertrirjes se marredhenjeve me disa te aferm qe disi i keni lene mbas dore.
Do ta ndryshoni edhe qasjen tuaj ndaj parase cka gjithsesi do te sjelle ndryshime pozitive ne jeten tuaj.
Nese ju ofrohet ndonje bashkepunim ose partneritet, pranoni, por me kusht qe te jete afatshkurte. Do te shikoni ka ardhmeria, do te ndjeheni me autoritar dhe disi nuk do te keni deshire te shoqeroheni dhe te keni kontakte me njerez. Duhet ti shmangni situatat kur duhet te huazoni para, sepse mund te keni probleme financiare. Do te kujdeseni me shume per dukjen tuaj, te jeni me modern, te ushqeheni me mire, por kujdes mos e teproni me ushqime.
Nese behet fjale per ndonje vend te ri pune e ju mendoni se do ta keni me mire, atehere pranoni, se do te keni udhetime zyrtare. Nese do tu qendroni ndikimeve te saturnit gjate ketij viti, do te shperbleheni, ne te ardhmen.
Do te kete njohje te reja, takime romantike, ata qe kane femije do te kalojne shume kohe me ta dhe do te kenaqen. Me 10 maj shmanguni tensionit dhe mosmarreveshjeve sepse do te jeni nen ndikimin e diellit te saturni. Ai i ka pohuar se ajo ka nevoje per nje person qe t’i qendroje afer dhe ta perkrahe brenda shtepise dhe ky person mund te jete ai vete. Nese keni planifikuar te beni ndryshime ne shtepi apo blerje, do ta realizoni, dhe do ti gezoni prinderit dhe familjen tuaj. Do t’ju linde deshira te ndryshoni dicka ne jeten tuaj, ne rrethinen tuaj, por mos e beni para gushtit, se atehere do te keni me shume besim tek vetja dhe yjet do tju perkrahin. Shume kohe do te kaloni ne pune, do te jeni me te relaksuar dhe asgje nuk do te jete e veshtire per ta bere. Periudha prej shtatorit deri ne dhetor do te jete shume e frutshme dhe aktive sa i perket punes me te cilen po merreni.
Ne gjysmen e pare te vitit 2014 ju sygjerojme qe te permbaheni dhe te mos shpenzoni, kurse gjysma e dyte e vitit do te jete me stabile.
Nje nga pasionet e saj me te medha lidhet me fushen e modes, ku Klaudja ka tentuar disa here te jete pjese e saj e ta ktheje modelingun ne nje profesion te vertete. Erioni i ka sugjeruar nje lidhje te fshehte, ndersa Klaudja i ka pohuar se eshte shume dakord me ato qe ai i thote, por do ta kishte me te lehte te lidhej me te jashte shtepise. Ne periudhen prej 2 marsit deri me 2 korrik do te ndjeheni i pa sigurte dhe i dyshimte, prandaj keni kujdes dhe mos bini ne situata te palakmueshme. Njeri nga prinderit do te kerkoj nga ju qe ti gjindeni prane ne disa momente dhe ta perkrahni maksimalisht, pra ju keshillohet ta beni.
Ne periudhen prej 8 deri 31 dhjetor nen ndikimin e jupiterit do te keni vonesa ne realizimin e planeve, por mos u merakosni. Nderkohe qe ne kete loje ka hyre me statusin “single” dhe me synimin per te fituar cmimin e madh qe do ta ndihmonte te sistemonte shume gjera ne jeten e saj ketu ne Tirane, ku jeton vetem me gjyshen. Fundi i qershorit, mesi i gushtit si dhe gjysma e dyte e shtatorit do te jene te pershtatshme per pushime.
Sa u perket financave, do te jene te shkelqyera gjate keti viti, prandaj do te ndjeheni i cliruar ne kete fushe. Prilli do te jete i frutshem, bashkepunimi me kolege do te jete i shkelqyer, do te ju gjinden prane sa here qe keni nevoje per ta, qofte edhe jashte orarit te punes.
Situata financiare nuk do te jete ashtu si e kishit parashikuar, prandaj filloni te kurseni, mos u futni ne biznese te rrezikshme, mos merrni hua as mos i jepni dikujt.
Nga prilli e gjer ne tetor, do te keni shume pune,lidhje te kontratave, si pasoje do te keni shqetesime shendetesore, pushoni me shume.
Prej 16 korrikut do te ju paraqitet mundesia per rregullimin dhe ndryshimin e ambientit ku jetoni. Deri me 24 dhjetor 2014 keni kujdes mos merrni borxh apo kredi, merruni me shqyrtimin e financave. Kah fundi i vitit parashihet permiresim i financave, sukses ne pune dhe do te zhduken te gjitha shqetesimet qe i keni pasur ne lidhje me kete.
Ne gjysmen e pare te vitit jane te mundshme disa probleme financiare qe do t’jua crregullojne parashikimet.
Ju keshillojme qe me shume kujdes ti klasifikoni resurset qe i dispononi tani, qe planet tuaja te realizohen. Nga ana tjeter ekziston mundesia e perfitimit financiar nga ndonje trashegimi, apo dhurate financiare. Korriku do te jete shume stabil sa i perket financave, keshtu qe do te keni rritje financiare me shume se sa e kishit parapare. Nese jeni ne marredhenje pune, munde te jete rritje rroge, apo perfitimi i ndonje benifiti ne pune. Ata qe kane biznese private,do te lidhin kontrata me kliente me ndikim qe do tju sjell sukses dhe prosperitet.Online free astrology 2014
American horoscope calendar


Comments to «Horoskopi ditor gazeta metropol»

  1. Ugaday_kto_ya writes:
    Likely see the glass as half unfulfilling.
  2. gunesli_usagi writes:
    The report was out the law of horoskopi ditor gazeta metropol attraction daily-– the better it is for therapy to attenuate.
  3. 256 writes:
    They see new ways of undertaking duties and want path quantity, ??This may be accomplished using.