Mos u tregoni shume idealiste sot juve qe jeni ne nje lidhje sepse mund te zhgenjeheni ne menyre te papritur dhe do ndiheni keq. Do kaloni plot momente te bukura sot ju te dashuruarit dhe do ju ike disi merzitja qe ju vinte nga problemet ne pune.
Nese keni nje lidhje te shendoshe dhe afatgjate cdo gje do ece me se miri sot, ndersa nese kohet e fundit keni pasur disa debate, sot situata do nderlikohet akoma me shume.
Do jeni gjithe kohes me nerva sot ju te dashuruarit dhe mund ta kritikoni partnerin per gjera te kota. Nese jeni ne nje lidhje dhe kohet e fundit keni pasur veshtiresi, edhe dita e sotme ka per te qene njesoj. Ka rrezik qe te mbani distance me partnerin tuaj sot per shkak te disa mosmarreveshje qe keni pasur.
Do te merrni shume kenaqesi sot dhe sidomos ne dashuri, sepse lumturia dhe qetesia nuk do te mungojne aspak. Personat qe jane cift do te kalojne nje atmosfere paqartesish me genjeshtra, mashtrime, egoizem dhe ndonje tradhti. Te dashuruarit e Demit do te kene nje dite tejet te ngjeshur sot ku me se shumti do te dominoje lodhja dhe po ashtu dhe genjeshtrat. Rrezik per ciftet, sidomos per ato qe kane bashke prej nje kohe te gjate: dashuria mund te zbehet, terheqja seksuale po ashtu, ndersa merzitja do te kryesoje.
Zhgenjimi per dicka ne marredhenien tuaj ne cift ka marre dhe do te marre gjithe perqendrimin tuaj.
Disa marredhenie do te “rriten” dhe do te maturohen, cifte te tjera do te krijohen me perspektiva te mira.
E shkuara do t’ju “rrembeje” te gjithe diten sot, pavaresisht se ju do te doni te largoheni sa me shpejt nga ajo.
Maloku: Nepotizmi dhe klientizmi politik, po e kercenojne seriozisht sigurine dhe stabilitetin e vendit! Projekti qe keni filluar e keni lene menjane , por  tani eshte koha te mendoni  qe ta perfundoni dhe mos humbisni kohe.
Problemet qe I keni pasur po I leni pas dhe do te riaktivizoni energjine tuaj pozitive dhe do te jeni me optimist se kurre me pare per te vazhduar tutje. Sot do te keni shume arsye te jeni I qeshur, sepse keni perfunduar ate qe e keni planifikuar.Tani mun d te merreni me disa aktivitete qe lidhen me jeten tuaj private.
Jeni shume me perpara me ide dhe pune se koleget , prandaj edhe nuk keni nevoje qe idete tuaj dhe planet ti shpalosni para secilit bashkepunetore.
Jeni I qarte se duhen ndryshime ne stilin e punes , sepse dinamika e puneve eshte shtuar  dhe ju duhen energji te reja dhe shpejtesi per ti perfunduar  pergjegjesit qe I keni. Padatiten do ia kushtoni perfundimit te disa puneve rrethe shtepise e qe ajne te domosdoshme . Dite ideale kjo e sotmja te beni disa marreveshje  me bashkepunetore apo edhe me persona me autoritet. Do te  keni shume pune sot per te perfunduar dhe ju duhet nje orar  I sakte dhe displin e madhe per tia dal mbane me te gjitha ato obligime.
Beqaret do kene disa takime vertet ndryshe nga me pare dhe per dike zemra do ju rrahe shume fort. Ato mund te zgjidhin edhe disa ceshtje delikate te cilat deri me sot kishit frike edhe t’i preknit. Mendohuni disa here para se te flisni me partnerin pasi ne te kundert mund te keni veshtiresi te tejskajshme.
Kjo do te jete nje periudhe grindjesh per personat e shenjes se gaforres ne marredhenien e tyre ne cift.


Nje shoqe e besuar do t’ju ndihmoje qe te qendroni ne qender te nje situate dhe qe te kaloni nje moment te veshtire. Besimi ne astrologji dhe ne horoskope eshte ne kundershtim te qarte me tekstin dhe shpirtin e Islamit. Te dashuruarit  e ndjejne mungesen e kohes per te tjeret dhe e kuptojne se jane mbyllur ne nje rreth vicioz dhe kjo koheve te fundit po ju kushton me konflikte. Personat qe jane ne lidhje do te jene ne tension, kane mosmarrveshje e mundshme per ceshtje  financiare te pamjaftueshme. Personat qe jane ne lidhje  do te jene ndaras sot, meqe do te merren me shume me familjet e tyre, mund te merren me  pune te ndryshme familjare apo edhe te tyre personale.  Beqaret do te jene plotesisht te disponuar per te bere ndonje udhetim, nuk do te mendojne per dashurine fare.
Personat  e dashuruar do te acarrojne marrdhenien per shkak te komenteve te  papershtatshme qe I bejne per njeri tjetrin. Te dashuruarit e kesaj shenje jane ne ditet me te mira te dashurise dhe do knaqen se bashku gjate gjithe vikendit , do te kalojne nje vikend te pa harrueshem. Do et punoni me ritem te shpejte , per  shkak se pasditen e mendoni ta kaloni diku  qe do te jete relaksim shpirterore e fizik. Komunikimi I juaj  I shendosh me koleget dhe me shefin ju ka bere me te kendshem dhe  te gjithe ju cilesojne person pozitiv dhe te sinqerte.
Personat e dashuruar nuk duan te humbasin asnje minut me gjera te tjera , pervec se me qene ne krahet e njeri tjetrit. Ne planin financiar gjendja do jete e kenaqshme pasi do jeni te perqendruar mos beni asnje lloj gabimi.
Beqaret do kene plote mundesi per takime, por nga ana tjeter do bejne shume perzgjedhje dhe do mbeten si jane. Beqaret, edhe sikur vetmia t’iu peshoje shume, nuk duhet te hedhin hapa pa u menduar njehere. Beqaret nuk do kene mundesi te mira per te ndryshuar statusin e tyre dhe do mbeten ende vetem.
Beqaret do afrohen shume me nje person, por duhet te presin edhe pak kohe para se ti shprehin ndjenjat. Ne te vertete, ai qe i hulumton keto shtigje eshte shpirti i zbrazet, i cili nuk e ka shijuar imanin [besimin] e vertete. Beqaret mund te takojne persona te ndryshem, por do te le pershtypje  te medha nje person qe mund ta takoni ne rruge. Personat qe jane ne lidhje do te  kene ikur gjetiu per te knaqur njeri tjetrin me gjera te bukura. Te dashuruarit e kesaj shenje do te jene te zene sot me obligime  dhe  vetem pasdite do te gjejne kohe per te dhuruar njeri tjetrit momentet  e kendshme dashurie. Personat e dashuruar  do te befasojne kendshem njeri tjetrin me  disa dhurata por edhe me disponimin qe do ta kene gjate tere dites se bashku. Buxheti do mbetet ende goxha delikat per shkak te shpenzimeve te paparashikuara qe do beni.
Ceshtjet financiare do jene ato qe do ju marrin me shume kohe nga cdo gje tjeter pasi do duhet te riorganizim.
Sektori i financave ka per te qene i mire keshtu qe mund te perfitoni per te shlyer se pari borxhet.
You can book or make reservation here and also the picture above is a nice image for your desktop wallpaper.
Beqaret do jene mjaft te fiksuar pas pamjes se tyre dhe kjo do terheqe vemendjen e te tjereve.
Ne thelb, keto rruge paraqesin nje orvatje te kote per t’i ikur Kadrit [fatit] – besimi injorant se nese e dine se cfare i pret te nesermen, ata mund te pergatiten qe sot, ne menyre qe t’i shmangen se keqes dhe ta sigurojne te miren.


Beqaret nuk do te jene te qete derisa te takojne personi qe do ju pelqej, kuptohet per avanture , por asgje  serioze pa kujtime pas. Beqaret do te  ndihen ne stress sot sepse eshte e mundur te takohen me personin qe  tashme kane interest e vecante. Beqaret  jane edhe me tej ne kerkim te dashurise, sot ka gjase qe ata do te hidhen ne avantura. Ne planin financiar do keni probleme te medha nese ne cdo moment shpenzoni pa i bere llogarite.
Ne planin financiar edhe pse situata do jete e qendrueshme nuk duhet te ndermerrni rreziqe. Me financat do merreni shume seriozisht dhe dalengadale gjendja do kete permiresime te ndjeshme.
Beqaret  nuk kane pasur fat qe vikendin te kalojne me ndryshe se sa me shoqeri, do te kalojne per mrekulli. Beqaret tash sa kohe mundohen te pershtaten ne rrethanat kur duhet te endojne per te gjetur dashurine, por  zemra e tyre ka mbetur  peng diku tjeter. Ne planin financiar nuk do kete asnje lloj problemi megjithate tregohuni gjithe kohes vigjilente me shpenzimet. Don't miss to check all your favorite places by viewing the similar hotels and villas in pictures below. Sikur ta dija gajbin [te fshehten], do te siguroja per vete pasuri me bollek, dhe kurrfare e keqe s’do te me ndodhte. Pra, unazat, zinxhiret, etj., qe kane shenja te Zodiakut1 ne to s’duhet te mbarten, edhe nese nuk keni besim ne to.
Ato jane pjese e nje sistemi te fabrikuar i cili propagon kufer dhe i duhet dhene fund krejtesisht.
Asnje musliman s’duhet te tentoje qe ta qelloje shenjen e tij, e as qe ai ose ajo duhet te lexojne rubrikat e horoskopit ne gazeta apo te degjoje leximin e tyre. Dhe, cilido musliman qe lejon parashikimin astrologjik per te percaktuar punen e tij, duhet te kerkoje falje prej Allahut dhe ta perterije Islamin e tij.Jo vetem qe praktikimi i astrologjise eshte haram, por gjithashtu edhe vizitimi dhe degjimi i nje astrologu, blerja e librave mbi astrologjine apo leximi i horoskopit personal po ashtu jane te ndaluara. Meqe astrologjia kryesisht perdoret per parashikimin e se ardhmes, ata qe e praktikojne ate konsiderohen fatthenes [falltare].
1211, nr.5440] Denimi ne kete hadith eshte thjesht vetem per avitje dhe te berit pyetje astrologut, edhe nese personi dyshon lidhur me vertetesine e thenies se tij.
Nese personi dyshon ne vertetesine apo falsitetin e informates astrologjike, ai dyshon nese te tjeret e dine te fshehten dhe te ardhmen krahas Allahut. Ai pohon se personalitetet e njerezve jane te percaktuara nga yjet, dhe se veprat dhe ngjarjet e tyre te ardhshme jane te shkruara ne yje.
Fatthenesi i rendomte pohon se formimi i gjetheve te cajit [apo kafja] ne filxhan, apo vijat ne pellembe i tregojne atij gjene e njejte. Ne te dy rastet individet pohojne aftesi ne leximin e diturise se fshehte te formimit fizik te objekteve te krijuara.1. Astronomi: Brezi i sferes qiellore qe shtrihet gati 8? ne secilen ane te ekliptikes qe paraqet shtegun e planeteve kryesore, henes, dhe diellit. Ne Astrologji, ky brez ndahet ne 12 pjese te barabarta te quajtura shenjat, secila nga 30? e gjere, qe mbart emrin e konstalacionit per te cilin ka qene emeruar fillimisht, por me te cilin me nuk perkon per shkak te saktesise se ekuinoksit.Chinese zodiac dragon horse
Read online free lord of the flies
Online horoscope generator in telugu


Comments

60613.03.2015 at 12:10:21
Got a deep starvation to know ourselves and our (time, place, and year are not and.

xan00113.03.2015 at 15:47:45
Evil, the alternative?ends of the flexibility and durability of your take.