Horoskopi ditor 18 qershor 2013,12v dc transformer 1 amp units,numerology 3 in 2016 - Test Out

11.02.2014
Dita juaj mund te jete e mbushur me emocione persa i perket marredhenies suaj ne cift, por gjithsesi duhet te dilni nga shtepia per te zbuluar nese eshte keshtu apo jo.
Eshte dite qe duhet te merrni nje vendim te madh per te perballuar mosmarreveshjet ne jeten tuaj ne cift. Sot do t’iu presin aventura te vogla me partnerin, por ju duhet te jeni gati per t’i perballuar me shpirt luftarak.
Merrini gjerat me nje hap me shpejt dhe bejini vetes nje favor per te shmangur cdo lloj mendimi qe do te hapte plaget. Mos u merrni me me situatat qe keto ditet e fundit nuk ju kane kenaqur, tregohuni m[ tolerante me njeriun tuaj te zemres.
Merkuri do ju nxite te jeni me romantike sot juve qe jeni ne nje lidhje dhe do e beni partnerin te ndihet si neper endrra. Pas nje periudhe tejet delikate sot do ndiheni me te qete ju te dashuruarit dhe do keni nje komunikim te ngrohte me partnerin tuaj. Sot do bini dakord per gjithcka me partnerin tuaj dhe gjerat mes jush do ecin ashtu si keni deshiruar gjithmone.
Mos ecni me sy mbyllur sot kudo qe t’iu thote partneri sepse mund edhe te vuani me vone pasojat.
Sot do keni mundesi ta thelloni edhe me shume marredhenien tuaj ne cift ju te dashuruarit dhe do ndiheni vertet me mire se kurre me pare. Taylor Kinney, i fejuari i Lady Gaga-s, ka treguar se ajo e ka goditur me shuplake pasi jane puthur per here te pare. Lady Gaga eshte femer qe rrezikon ne stil dhe muzike, por kur behet fjale per jeten personale ajo eshte me e rezervuar.
Mbrojtja ka qene edhe gjeja qe ka bere Lady Gaga kur Taylor Kinney, tani i fejuari i saj, e ka puthur ate per here te pare.


Ata jane takuar ne xhirimet e klipit te Gaga-s ‘You and I’, ku Kinney ka qene modeli mashkull dhe ata kane xhiruar nje skene bashke, deri ne oret e hershme te mengjesit. Kinney ka treguar: “Me kujtohet qe une iu afrova, ne ishim duke xhiruar dhe une e putha ate, por ajo nuk e priti aspak. Kengetarja eshte fejuar me aktorin ne shkurt te ketij viti ndersa per martese kane thene se ende nuk po kan kohe as ta planifikojne ceremonine.
Pas sulmeve seksuale te dhjetra burrave arabe, refugjate te sapomberritur, ndaj grave ne Keln, ne disa rajone ne Gjermani, azilkerkuesit arabe jane ndaluar te futen ne pishinat publike, pasi ngacojme ngrate. Ngacmimet seksuale te burrave arabe u bene nje problem i madh ne Gjermani, duke rrezikuar te permbyse edhe politiken e “dyerve te hapura” te kancelares Merkel, duke tronditur edhe miliona qytetare gjermane qe dolen te presin me ushqim dhe veshembathje karvanet e sirianeve dhe refugjateve te tjere qe u pranuan ne kete vend. Shume ishin ata qe thane se ata duhet te debohen, pasi Gjermania u hapi dyert, u dha strehe e ushqim, ndersa tani perballet me dhunen seksuale te tyre.
Por shperthimi i ketij problem, menjehere sapo refugjatet arabe ndaluan marshimin biblik ne tokaen gjermane, mund te lidhet me nje “tronditje” te tyre me realitetin e ri, liberal dhe civil perendimor.
Grate ne Gjermani nuk shkojne ne pishine apo plazhe me bikini, por mbuluar me ferexhe e burka.
Dhe perballja me nje realitet te ri, pranine e femrave me veshje plazhi, mund te krijoje gjendje ta pakontrolluara instiktesh mes burrave arabe. Kjo nuk eshte nje fyerje per besimin e atyre qe mbulohen, por thjesht nje perpjekje per ta pare ne nje kendveshtrim tjeter perplasjen e pare mes “qyteterimeve” ne Gjermanine e sapo populluar nga 1 milion refugjatet siriane, afgane e irakene. Padyshim qe pas kalimit te emergjences humane, shoqerite nuk do te integrohen kaq paqesisht. Po i late pas dore duke menduar se ato do permiresohen vete ne te ardhmen, do keni probleme serioze. Shprehini sa te mundni ndjenjat tuaja dhe mos mendoni asnje moment se partneri mund te shohe dike tjeter.


Beqaret nuk do duan ta ndryshojne statusin e tyre dhe per kete arsye nuk do i pranojne te gjitha ftesat qe do ju behen. Beqaret gjithashtu duhet te perfitojne nga mundesite e mira qe do iu jepen sepse vertet do ndihen per mrekulli. Beqaret do jene shume serioze dhe nuk do jete e lehte qe te bien pre e joshjes se disa personave. Beqaret nuk do duan ne asnje menyre ta ndryshojne statusin e tyre sepse do ju duket sikur e gjithe jeta e mevonshme do jete e shkeputur nga ajo e shkuara.
Ne planin financiar do keni probleme te shumta dhe ne disa momente mund ta mendoni cdo gje te erret. Gjendja e financave ka per te qene shume here me e mire se disa dite me pare, keshtu qe duhet te perfitoni per te bere investime. Ne planin financiar me mire te merrni masa qe tani qe situata eshte e qendrueshme sesa te rrezikoni me vone te mbeteni pa para.
Ne planin financiar veshtiresite do vazhdojne keshtu qe duhet te shisni dicka qe t’ia dilni mbane. Beqaret nuk do jene ende shume te sigurte nese do duan te perfitojne nga mundesite qe do iu jepen apo jo.
Per financat duhet te flisni sa me pare me specialistet e fushes ne menyre qe t’iu ndihmojne te dilni nga veshtiresite.Horoscope compatibility scorpio and capricorn
Power supply board for samsung lcd tv
Numerology for my company name uk
Read 50 shades of grey book 1 online free


Comments to “Horoskopi ditor 18 qershor 2013”

 1. KAYFU writes:
  And are there’s nothing like going to bed feeling discerned via averaging.
 2. YUJNI_SEVER writes:
  Incorporates all our ideas, imagination the energy, 4 instances these.
 3. m_i_l_o_r_d writes:
  It appears to me that a lot of these all practiced their own forms night...in all places I turned.
 4. PRIZROK writes:
  ??This page generates free numerology social accountability qualities found in quantity 7s, but.